Bitay Nedir – Güvenilir mi?

Bitay Borsası

Bitay nedir, güvenilir mi, token, game, devlet onaylı mı, destekli mi, naasıl kullanılır, sahibi kim, giriş, para yatırma, çekme, dolandırıcılığı, kurucusu kim, kapanır mı, akademi, müsteri hizmetleri, hangi coinler var, gibi soruları sizler adına yanıtlamaya çalıştım.

 

Bitay Teknoloji Nedir? İnceleme ve Yorum

Bitay Teknoloji, 2018 yılında kurulan yerli bir kripto para alım-satım borsasıdır ve faaliyetlerine İstanbul merkezli olarak halen devam etmektedir. Şirketin Ceo’su Niyazi Yılmaz’dır. Borsa kendisini, pörtföy olarak en geniş çerçeveye sahip borsa olarak nitelendiriyor ve diğer yerli borsalara baktığımızda token çeşitliliği olarak en yüksek adet sayısına sahip borsa olduğunu görüyoruz. Market hacmine bakıldığında adet sayısı fazla olmasına rağmen yerli borsa grubunda ilk sıraya oturmuş değil. Şirketin referans kısmına baktığımızda en önemli nitelendirdikleri konu Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldıkları onay belgesi ve bu durumu sitelerinde ve diğer merciilerde oldukça vurgulamak istemişler. Bunun haricinde güven endeksi olarak elle tutulur somut bir şey pek bulamıyoruz.

Teknopark İstanbul aracılığı ile 2018 yılında ile faaliyetlerini göstermeye başlayan projenin yazılımsal desteği yine aynı insanlara ait olan Türkinvest şirketi tarafından oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüş. Türkinvest hakkında araştırma yapıldığında çok sağlıklı veriler elde edilemiyor ve bu durum burada biraz güven kırıcı bir hal alıyor.

Bitay Token

Bitay borsasının yerel tokeni olan Bitay Token’i ( BTY ) ele alalım. BTY, Bitay borsasını kullanan kullanıcılara dağıtılan bir ödül tokeni. 1 BTY 1 TL karşılığında olup, kullanıcı her davet ettiği kişiden 15 BTY kazanabiliyor. Borsa temel olarak ödül dağıtmayı seven ve bu konuda insanları kullanıma çekmeye amaçlayan bir halde denilebilir.

Maalesef Bitay borsası ile ilgili internette bir çok sitede, bir çok şikayet mevcut. Kullanıcı mağduriyetleri her geçen gün artıyor. Alım-satım, transfer, çekim gibi bir çok konuda kullanıcıların isteklerini tam anlamıyla karşılayamıyor gibi görünüyor.

 

Şirket ceo’su Niyazi Yılmaz; Link

Borsa yazılımını tamamlayan Türkinvest şirketine ait LinkedIn linki ; Link

Şirketin güncel olarak yönettiği borsa hacmi ; $281,306,879 USD

 

Bitay Teknoloji Yorum

Son 3 ay içerisinde ziyaretçi sayısının %38 oranında düştüğünü görüyoruz. Hakkında birçok olumsuz yorum bulunmakta. Fakat bu tarz olumsuz yorumları baz almak kesinlikle doğru olmaz. Zarar vermek niyeti ile olumsuz yorum yapan birçok kişi veya olumların olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Borsanın genel durumu ve kullanıcı kitlesi incelendiğinde pek sağlıklı görünmemekte. Kullanıcıların daha güvenilir somut borsalara yönelmesi daha sağlıklı olacaktır.

An itibari ile ülkemizde, en çok ziyaret edilen 5317. web sitesi olduğunu görüyoruz.

 

Telegram ve Twitter hesaplarımızdan aktif olarak tüm bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz. Twitter , Telegram  ve  Facebook kanalımızdan takip edebilirsiniz. 

 

Bitcoin ve kripto para mağduru olmamanız, kripto para dolandırıcılarını tanımanız için KRİPTO PARA DOLANDIRICILARINI TANIYALIM makalemizi okumalısınız. Yaşadığınız kayıpları bize bildir sayfadan şikayet oluşturabilir, bu sayfadan kendi makalenizi veya tanıtımını yapabilir, dolandırıcıları ifşa edebilirsiniz.

 

 

 

Bitay Nedir – Güvenilir mi?
Bitay Nedir – Güvenilir mi?

Tags:

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir yorum yaz

Kripto Para Teyit
Yeni Hesabı Kaydet
Parola Resetle